RSS

Girişimcilik Üzerine…

16 Ağu

Herkesin bir fikri var!

Fikrinizin olması veya düşünüyor olmanız sizi bir başkasına göre avantajlı veya farklı bir pozisyona sokmuyor kesinlikle. Çünkü çevremizdeki herkes şu veya bu şekilde bir takım fikirler buluyor ve kendi kurguladığı bir gerçekliğin içinde, bu fikrin hayalinin ışıltısında kendisini girişimci veya mucit olarak isimlendiriyor.

Bu fikirler zamanında toprakla kavuşmamış tohumlar gibi, önce kuruyup heyecanlarını kaybediyorlar daha sonra da küflenip hayata geçmeleri için gerekli tüm şartları yitiriyorlar. Sözde girişimcilerimiz fikir tohumlarını kafalarındaki ambarlarda çürümeye terk ederken benzer tohumları emek suyu ile toprağa diken gerçek girişimcilerin filizleri yerden yükseliyor. Böyle zamanlarda çevremizde çoğu zaman duyduğumuz “yemin ederim ben düşünmüştüm bunu!” tarzı hayıflanmalar oluşuyor.

Hülasa, sözde değil özde girişimci olmak fikir üretmekle değil, harekete geçmekle oluyor. Elvis’in de dediği gibi:  “A little less conversation, a little bit action, PLEASE!”.

Aksiyona geçmek için beklemenize bir neden yok. Yarın değil, hemen şimdi hayallerinizin peşinden gidin. Unutmayın, herkesin bir fikri var, farklı olanların tarlalarından tomurcuklar patlamaya başladı bile…

Reklamlar
 

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: